Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Opublikowano 21.11.2022
18 listopada 2022 r. odbył się apel z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Celem apelu było upowszechnianie wiedzy o prawach człowieka, dziecka i ucznia oraz pogłębiania wiedzy na temat otaczającego świata. Podczas apelu uczniowie przypomnieli również, że oprócz praw, wszyscy mają także obowiązki, wynikające z roli ucznia, dziecka, Polaka i człowieka. Każda klasa przygotowała plakat o tematyce „Znamy swoje prawa”. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
Święto Niepodległości
Opublikowano 15.11.2022
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska - to słowa Józefa Piłsudskiego. 11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Ten dzień dla Polaków to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. W dniu 10 listopada o godzinie 11.11 w naszej szkole odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęliśmy apel z tej okazji. „Wolność kocham i rozumiem” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Montaż słowno – muzyczny upamiętniający odzyskanie niepodległości w 1918 roku przygotowali uczniowie klasy siódmej.
Wizyta w Izbie Regionalnej
Opublikowano 02.11.2022
20 października 2002 r. uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły odwiedzili Izbę Regionalną w Radziejowie, by zwiedzić wystawę pt. „Działalność konspiracyjna na terenie powiatu radziejowskiego w latach 1939-1945” przygotowaną przez członków Polskiego Towarzystwa Historycznego i Towarzystwa Miłośników Kujaw. W czasie jej trwania uczniowie poznali największe organizacje konspiracyjne działające na naszym obszarze, ich najważniejsze akcje oraz bohaterów podziemia niepodległościowego. Po wystawie dotyczącej konspiracji uczniowie mogli zobaczyć zgromadzone w izbie zbiory archeologiczne, etnograficzne oraz dotyczące historii miasta i okolic.
Apel z okazji Dnia Wszystkich Świętych
Opublikowano 31.10.2022
Z okazji Dnia Wszystkich Świętych nasi uczniowie zebrali się, aby razem wspomnieć tych, którzy odeszli na zawsze. Pamiętajmy.
Laboratoria Przyszłości
Opublikowano 28.10.2022
Na zajęciach koła chemicznego oraz na lekcjach chemii w klasie VII i VIII uczniowie pracowali z zestawami konstrukcyjnymi do chemii w małej skali i dołączonym skryptem z instrukcjami doświadczeń, które szkoła otrzymała w ramach programu Laboratorium Przyszłości.
Spotkanie z policjantką
Opublikowano 11.10.2022
W dniu 9 października naszą szkołę odwiedziła pani policjant z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie specjalizująca się w sprawach nieletnich. Podczas pogadanki z uczniami podjęła temat relacji rówieśniczych i prawidłowego rozwiązywania konfliktów oraz wyjaśniła prawne konsekwencje niewłaściwych zachowań.
Święto Szkoły i ślubowanie pierwszoklasistów
Opublikowano 27.09.2022
27 września, w dzień Święta Szkoły i Patrona, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uczniowie klasy drugiej przypomnieli natomiast postać naszego patrona, króla Władysława Łokietka, przygotowując inscenizację legendy o "Florianie Szarym". Zdjęcia i nagranie z wydarzenia zostały wykonane aparatem i kamerą zakupionymi w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Można je zobaczyć na profilu Facebookowym naszej szkoły.
Sprzątanie świata 2022
Opublikowano 23.09.2022
Nasza szkoła kolejny raz dołączyła do akcji „Sprzątanie świata”. Wspólnymi siłami udało się zebrać śmieci wokół szkoły. Udaliśmy się także pod pomnik upamiętniający bitwę pod Płowcami. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w powierzone zadania. Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Laboratoria Przyszłości
Opublikowano 23.09.2022
Laboratoria Przyszłości to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
Zebranie z rodzicami
Opublikowano 13.09.2022
Planowane na 14 września zebranie wychowawców klas z rodzicami uczniów odbędzie się o godz. 15.30.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!
Opublikowano 01.09.2022
Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 już za nami. W czwartkowy poranek spotkaliśmy się, aby znów poczuć szkolną atmosferę. Teraz przed nami czas intensywnej nauki. Życzymy całej naszej społeczności szkolnej owocnej pracy i wielu sukcesów!
Podręczniki do religii w roku szkolnym 2022/2023
Opublikowano 30.08.2022
W związku z tym, że podręczniki do religii nie są dotowane i należy zakupić je samodzielnie, publikujemy listę odpowiednich tutułów obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023. Kliknij Czytaj więcej, aby zobaczyć listę podręczników dla każdej klasy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Opublikowano 29.08.2022
Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, które odbędzie się w czwartek, 1 września, o godz. 9.00. Rozpoczęcie poprzedzone będzie mszą świętą w kaplicy o godz. 8.30. W dniu rozpoczęcia autobusy szkolne wyruszą w trasę, ale o pół godziny później niż zazwyczaj.
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Opublikowano 24.06.2022
Uroczystością w naszej szkole pożegnaliśmy absolwentów i zakończyliśmy naukę w roku szkolnym 2021/2022. Życzymy wszystkim miłych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!
Wyniki Kangura 2022
Opublikowano 23.06.2022
17 marca 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur 2022. Konkurs nie należy do łatwych, dlatego niezmiernie miło jest nam poinformować o wynikach i sukcesach naszych wychowanków, a są to : uczeń klasy V Paweł Waszak, który uzyskał wynik bardzo dobry, uczeń klasy IV Mateusz Lorenc, który uzyskał wyróżnienie, uczennica klasy V Anastazja Sobik, która uzyskała wyróżnienie, uczeń klasy VII Ksawery Kaczmarek, który uzyskał wyróżnienie. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych.
Sukcesy w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
Opublikowano 27.04.2022
W piątek, 22 kwietnia br. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Pocierzynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” edycja 2022. Uczestnicy turnieju podzieleni byli na trzy grupy wiekowe: uczniowie szkół podstawowych klas I – IV, uczniowie szkół podstawowych klas V – VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W najmłodszej grupie Nadia Krzyżanowska z klasy IV zajęła II miejsce i weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich konkursu. Gabriela Piernik z klasy IV zajęła III miejsce. Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Spotkanie z pracowniczkami przychodni weterynaryjnej
Opublikowano 27.04.2022
W poniedziałkowy poranek odbyło się spotkanie naszych uczniów z paniami Agnieszką i Karoliną, które na co dzień opiekują się zwierzętami w Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt w Radziejowie. Był tu także ich podopieczny, uroczy buldog o imieniu Moris, który zrobił prawdziwą furorę wśród dzieci. Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o swoje domowe zwierzaki, a także o pracy weterynarza i o problemie bezdomności zwierząt. Przy tej okazji przypominamy o trwającej w naszej szkole akcji wsparcia dla bezdomnych zwierząt - nadal zbieramy karmę dla psów i kotów, którą przekażemy fundacjom zajmującym się bezdomnymi zwierzętami.
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Opublikowano 13.04.2022
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy całej naszej społeczności szkolnej wielu radosnych chwil, serdecznych spotkań rodzinnych i smacznego jajka, a także samych słonecznych i cudownych dni. Spotkamy się w szkole ponownie po przerwie świątecznej, czyli w środę, 20 kwietnia.
Wizyta w bibliotece
Opublikowano 29.03.2022
We wtorek 15 marca, uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły odwiedzili Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Radziejowie. Zwiedzili zorganizowaną tam wystawę pt. „Powrót do Przeszłości – Pamiątki z PRL- u". Oprócz eksponatów z minionej epoki, zobaczyli również Galerię Radzieioviana, gdzie prezentowane są panoramy, mapy, plany, zdjęcia i szkice dawnego Radziejowa. 
Rekrutacja do klasy pierwszej
Opublikowano 15.03.2022
Rozpoczynamy przyjmowanie dzieci do klasy pierwszej naszej szkoły. W celu zapisania dziecka należy złożyć w sekretariacie szkoły wniosek, który można pobrać w zakładce Rekrutacja.
Solidarni z Ukrainą
Opublikowano 28.02.2022
Nasza szkoła chce pomóc mieszkańcom Ukrainy w tym wyjątkowo trudnym dla nich czasie. Szkolne Koło PCK przy wsparciu wolontariuszy z Samorządu Uczniowskiego organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla potrzebujących pomocy Ukraińców. Zbieramy m.in.: środki opatrunkowe, żywność długoterminową, artykuły higieniczne dla dzieci i dorosłych, koce i śpiwory (nowe). Przyłączmy się, nasi sąsiedzi potrzebują teraz wsparcia nas wszystkich.
Sukcesy w konkursie matematycznym
Opublikowano 28.02.2022
Dotarły do nas wyniki ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Alfik”, który odbył się w listopadzie w naszej szkole. Konkurs nie należał do łatwych. Uczniowie musieli rozwiązać 30 zadań o różnym stopniu trudności. Uczestnicy zobowiązani byli wykazać się samodzielnością, sprytem, twórczym i logicznym myśleniem. Tym bardziej miło jest nam poinformować, że wśród naszych uczniów znalazły się matematyczne talenty, a są nimi uczniowie klasy piątej Anastazja Sobik i Paweł Waszak, którzy otrzymali dyplomy za bardzo dobry wynik. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.
Rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego
Opublikowano 20.02.2022
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego przy naszej szkole na rok szkolny 2022/2023 zacznie się już wkrótce.  Więcej informacji o terminach rekrutacji oraz potrzebne dokumenty dostępne są w zakładce Rekrutacja.
Powrót do szkoły
Opublikowano 15.02.2022
Początkowo zakładany czas pobytu w domu klas V-VIII i zdalnego nauczania został skrócony o jeden tydzień. 21 lutego uczniowie tych klas wrócą więc do stacjonarnego nauczania w szkole.
Wsparliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Opublikowano 15.02.2022
Wolontariuszki z naszej szkoły, tj. Alicja i Otylia z klasy III oraz Nadia i Karolina z klasy VI, uczestniczyły w zbiórce na rzecz 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wszystkim darczyńcom, wśród których byli także rodzice, uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły, udało im się uzbierać kwotę 1175,75 zł.
Zebranie z rodzicami
Opublikowano 29.01.2022
Zapraszamy na zebrania rodziców z wychowawcami klas w nowym, zmienionym terminie 9 lutego 2022 r. Wywiadówki odbędą się w formie i o godzinie ustalonej przez wychowawców klas.
Nauka zdalna dla klas V - VIII
Opublikowano 28.01.2022
Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa klasy V - VIII w naszej szkole przechodzą na naukę zdalną w dniach od 31 stycznia do 27 lutego. Oddział przedszkolny oraz klasy I - IV w dalszym ciągu będą uczyć się stacjonarnie w budynku szkoły.
Wesołych Świąt
Opublikowano 22.12.2021
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia całej naszej społeczności szkolnej. Niech ten wyjątkowy czas upłynie spokojnie i przyniesie dużo radości ze spędzania czasu w gronie rodzinnym. Wszystkiego najlepszego na Święta i na Nowy Rok.
20 grudnia powraca nauka zdalna
Opublikowano 08.12.2021
Decyzją ministerstwa w dniach od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022 szkoły w całej Polsce będą pracować zdalnie.
Konkurs plastyczny rozstrzygnięty
Opublikowano 12.10.2021
Uczeń klasy VII- Jakub Piernik zajął II miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym ,,Wojska Bitwy pod Chocimiem 1621 roku”. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół RCKU w Przemystce, Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, Starostwo Powiatowe w Radziejowie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie, Radziejowski Dom Kultury. Głównymi celami konkursu było: uczczenie czterechsetnej rocznicy Bitwy pod Chocimiem, pogłębianie uczucia patriotyzmu, pielęgnowanie kreatywności, wrażliwości, twórczego myślenia wyobraźni. Na konkurs nadesłano 123 prace. Nasz uczeń- Jakub Piernik uzyskał II miejsce w grupie wiekowej klas V- VIII. Serdeczne gratulacje dla laureata – Jakuba!!!
Konkurs ortograficzny
Opublikowano 08.10.2021
Szkolny Konkurs Ortograficzny - "Walka z bykami" - rozstrzygnięty! 23 września uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Do konkursu przystąpiło 30 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV-VI oraz VII-VIII. W "Walce z bykami" triumfowali następujący uczniowie: Filip Waszak - kl. III, Anastazja Sobik - kl. V i Aleksandra Woźniak - kl. VIII. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
Projekt czytelniczy
Opublikowano 06.10.2021
Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 realizuje Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Do projektu przystąpiły klasy I i III.  "Poznajemy zawody" to hasło III edycji. Przed nami magiczna podróż z książką i liczne spotkania z ludźmi wykonującymi interesujące zawody.
Zebranie z rodzicami
Opublikowano 10.09.2021
Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami klas we wtorek, 14 września, o godz. 16.00.
Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęty!
Opublikowano 01.09.2021
Pierwszego września spotkaliśmy się, by wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny. Życzymy wszystkim udanej nauki i wielu sukcesów.
Dodatkowe zajęcia wspomagające
Opublikowano 26.08.2021
Decyzją Ministra Edukacji i Nauki szkoły mogły ubiegać się o środki finansowe na organizację zajęć wspomagających uczniów klas IV - VIII w opanowaniu i utrwaleniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, aby pomóc uczniom nadrobić zaległości po okresie nauki zdalnej. Nasza szkoła również skorzystała z tej możliwości.
Plan lekcji na nowy rok szkolny - ZMIANA w dniu 30.08
Opublikowano 26.08.2021
W zakładce Plan lekcji znalazł się już plan zajęć dla klas I - VIII na rok szkolny 2021/2022. Zachęcamy do zapoznania się.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Opublikowano 25.08.2021
Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w dniu 1 września, w środę, o godzinie 9.00. Tradycyjnie wydarzenie to zostanie poprzedzone mszą świętą w płowieckiej kaplicy o godzinie 8.30. Trasa autobusu szkolnego pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniego roku, lecz w dniu rozpoczęcia roku autobus wyruszy w trasę o pół godziny później. O dodatkowe szczegóły można zgłaszać zapytania u wychowawców klas lub w sekretariacie szkoły.
Wprowadzamy dziennik internetowy
Opublikowano 25.08.2021
W roku szkolnym 2021/2022 zaczniemy korzystać z dziennika elektronicznego, co umożliwi rodzicom naszych uczniów obserwowanie na bieżąco postępów w nauce. Dziennik, z którym będziemy pracować udostępniany jest przez firmę Vulcan. Więcej informacji na ten temat można uzyskać po kliknięciu Czytaj więcej.  --->
Zakończenie roku szkolnego
Opublikowano 23.06.2021
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek, 25 czerwca, o godz. 9.00. W tym roku zakończenie dla klas I-VII będzie mieć formę spotkania z wychowawcą w sali danej klasy. Pożegnanie absolwentów odbędzie się na sali gimnastycznej według ustaleń wychowawcy klasy VIII.